β Beluister hier de podcast van dit artikel
Geschatte leestijd - 3 minuten
Igor Beuker is een veelgevraagd spreker op het gebied van marketing. Zijn gevleugelde uitspraak is: βAdvertising may win quarters, innovations wins decadesβ. Beukerβs beweringen komen niet uit de lucht vallen. Hij is award winnend strateeg voor merken als Nike, Amazon, LβOrΓ©al en Unilever. Beuker is business trendwatcher voor verschillende Fortune 500βs, serie-ondernemer met meerdere exits en angel investor. Hieronder lees (en hoor!) je wat hij je kan leren over marketing.
Mad Men versus Math Men
Grote, sterke merken en βFortune 500β-bedrijven geven nog altijd rond de vijf Γ zes miljard euro per jaar uit aan advertenties. Ze zijn volgens Beuker niet goed in innoveren en slecht in het verzilveren van kansen uit de eenentwintigste eeuw. Deze bedrijven geven daarom veel geld uit aan reclame. Beuker noem deze Fortune 500-bedrijven βMad Menβ. Die term verwijst naar de serie Mad Men, over de reclamewereld in de jaren β60. Die bedrijven gaan het niet redden, ondanks hun marketinguitgaven, stelt Beuker.
Hiertegenover plaatst Beuker de zogenoemde Math Men: βzij gaan niet vijf jaar zitten wachten op het rondbreien van een businesscase. Ze zijn de businesscase.β Deze Math Men zien in dat je alleen met trend-gedreven innovatie overleeft. Ze geloven niet in reclame. Ook hebben ze een compleet andere mindset dan de Mad Men. Iets is niet onmogelijk, het is alleen nog nooit gedaan.
Tips van Igor Beuker
Wat zou volgen Beuker de oplossing zijn? We moeten ons richten op de digitale transformatie. Dat doen nog te weinig bedrijven, vindt hij. Investeer in innovatie, platforms, talent en slimme acquisities. Reclame en media zijn kansloze investeringen. Volgens Beuker zelfs een doekje voor het bloeden. Ook zijn er aantal markten die niet gemist mogen worden: βals je als bedrijf de BRIC-landen niet verzilverd, dan wordt het krimpen in plaats van groeien.β
Ben je benieuwd wat Igor Beuker nog meer te zeggen heeft over marketing en innovatie?
Ik vertel daar meer over in het tweede hoofdstuk van mijn boekΒ Digitaal Vermogen. Dat hoofdstuk heet De evolutie van de marketeer. Je vindt dat hoofdstuk via de links hieronder. Je kan het nu ook beluisteren via Spotify en andere diensten, via de links hieronder.
β lees hoofdstuk 2 uit Digitaal Vermogen
β luister hoofdstuk 2 uit Digitaal Vermogen via Spotify
β luister hoofdstuk 2 via andere kanalen
Check ook
Wil je liever een paperback?
β Bestel viaΒ de site
β Bestel viaΒ BOL.com
β Bestel viaΒ Bruna
β Bestel viaΒ Managementboek
ook verkrijgbaar bij
ook digitaal te lezen bij
Andere relevante uitgaven
Liever een gratis eBook? Check ookΒ vanAnaloognaarDigitaal.nuΒ enΒ EDMendedigitalewereld.nl